نگاهی به دکوراسیون خانه های مدرن با متراژ ۱۰۰ مترمربع

معماری: استودیو Echo

موقعیت: نیویورک

مساحت: ۱۱۰ مترمربع

سال: ۲۰۱۸

در این بخش خط معمار قصد دارد تا نگاهی به دکوراسیون خانه های مدرن بپردازیم. در این پروژه تنالیته های خنثی و چوب گرم فضایی دنج و آرام را در میان دغدغه ها و شلوغی های شهر ایجاد کرده است. هدف اصلی طراحان هم از رنگ آمیزی دیوارها به رنگ سفید، کفپوش چوبی و به علاوه مبلمان ساده و عدم استفاده تزئینات اضافی، محیطی آرام و به دور از تشویش و همهمه موجود در شهر بود. همچنین آن ها در این پروژه از سادگی سبک مینیمال و پیوستگی موجود در سبک ژاپنی الهام گرفته اند.

بنیاد پیوستگی متریال همراه با نقطه کانونی قابل درک، به تعریف هر اتاق می پردازد. علاوه براین برای حفظ ارتفاع بلند سقف و قالب اصلی آپارتمان که به دهه ۱۹۴۶ باز می گردد، طراحان اصول سابق این پروژه مسکونی را به واسطه اتصال عناصر زیبا و کاربردی طراحی، حفظ کردند. طراحان در مرکز این ساختمان یک فرم مکعبی ایجاد کردند. بنابراین، این پروژه به عنوان یک “مکعب متمرکز شده” تجلی می یابد و امکانات و فضای ذخیره سازی مورد نیاز در هر بخش را فراهم می سازد. هر وجه از این مکعب یکی از سه فضای تعریف شده را ارائه می دهد؛ فضای پذیرایی و غذاخوری، اتاق خواب و دفترکار خانگی و در نهایت آشپزخانه.

طراحان همچنین با استفاده از پالت رنگی سفید، خاکسنری و برنز سعی کرده اند تا مبلمان موجود در فضای داخلی را برجسته تر بنمایانند. از آن جا که طراحان مبلمان ساده و روشنی را برای فضای داخلی در نظر گرفته بودند، سعی کردند تا با کفپوش ها و صندلی های چوبی تم گرمی به فضا بیفزایند. در مجموع نتیجه کار ایجاد خانه ایی با کانسپت ساده و فضایی آرامش بخش شد. فضای داخلی ساده و بدون تزئیات این پروژه به ساکنین خانه این امکان را می دهد تا از آشفتگی ها و حواس پرتی ها خودداری کرده و بتوانند به دور از دغدغه های کاری خود در کمال آرامش به استراحت بپردازند.

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *