مدل کاغذ دیواری جدید، راهنمای طراحی شیک و قیمت بازار

اینترنت پر از مدل کاغذ دیواری جدید است اما شما بلدید انتخاب درستی از این مدل‌های متنوع داشته باشید؟ هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری، فرق من و شمای خریدار با یک طراح داخلی این است که این متخصص باتجربه، هنر ترکیب رنگ‌ها و طرح‌های ساده‌ای که ما فکرش را نمی‌کنیم با اثاثیه اتاق مورد نظر دارد. گاهی طرح‌ها و مدل‌‌هایی که ما اصلا در آلبوم کاغذ دیواری به آنها نگاه هم نمی‌کنیم، روی دیوار نمایی خارق‌العاده دارند و اینجاست که نمای داخلی سالن‌ها، هتل‌ها، لابی‌ها و دیگر جاهایی که به طراح زبده کاغذ دیواری سپرده می‌شوند، لوکس و خیره‌کننده به نظر می‌رسد. در این مطلب می‌خواهیم به شما یاد دهیم که مثل حرفه‌ای‌ها مدل کاغذ دیواری جدید و شیکی را برای منزل یا محل کارتان انتخاب کنید و از قیمت بازار هم سر در آورید.

الگوی نصب کاغذ دیواری مدل جدید چطوری است؟

اگر دقت کرده باشید، دیگر مثل دهه ۶۰ و ۷۰ خورشیدی، کسی تمام خانه را با یک مدل کاغذ دیواری نمی‌پوشاند. الگوی نصب کاغذ دیواری مدل جدید، خیلی فرق کرده است. گاهی شرکت‌های تولیدکننده خودشان در آلبوم کاغذ دیواری، مدل‌ها را با هم ست می‌کنند و در راهنما، به ذهنیت مشتری‌شان جهت می‌دهند. با این‌ حال بسیاری از طراحان داخلی خودشان از بین صدها مدل، الگوی نصب مشخصی را برای مشتری انتخاب می‌کنند.

انواع کاغذ دیواری جدید به تفکیک کاربرد

طراح ابتدا به کاربری فضا دقت می‌کند. سبک طراحی کاغذ دیواری سالن انتظار یک مطب، با اتاق نشیمن خانه مسلما فرق دارد. اگر فضا اتاق مدیریت یک مجموعه است هم طراح، الگوی متفاوتی از طراحی کاغذ دیواری یک سالن بیلیارد در نظر می‌گیرد؛ در ادامه مهم‌ترین اصول انتخاب الگوی نصب مدل کاغذ دیواری جدید را در هر فضا با کاربری متفاوت را دسته‌بندی کرده‌ایم.

کاغذ دیواری اداری جدید چه ویژگی‌‌ای دارد؟

در محل کار باید فضایی سنگین ایجاد کرد. در نتیجه طرح‌های پر زرق و برق یا رنگ‌های روشن کاغذ دیواری از انتخاب شما حذف می‌شوند. برای انتخاب مدل کاغذ دیواری جدید، به دنبال طرح‌هایی که رنگ یک‌پارچه دارند بروید، الگوی راه‌راه هم برای کاغذ دیواری اداری مناسب است. در بیشتر موارد طراح، دیوار رو‌به‌روی ورودی هر اتاق را با طرحی شاخص و دیوارهای دیگر را ساده انتخاب می‌کند.

کاغذ دیواری های جدید برای مراکز تفریحی

اگر قرار است یک مرکز تفریحی یا کلوب ورزشی را با مدل کاغذ دیواری جدید، زیباسازی کنید؛ باز باید یک دسته‌بندی برای خود در نظر بگیرید. آیا فضای شما برای ورزش‌های پرتحریک مشتری جذب می‌کند یا مثل سالن بیلیارد بیشتر کاربری لوکس دارد؟ اگر برای یک آرایشگاه یا مرکز بازی‌های گروهی کاغذ دیواری می‌خواهید باید مدل‌هایی که فضا را بزرگ جلوه می‌دهد و ویژگی کاری شما را نشان می‌دهد را بخرید، در مقابل مثلا در یک سالن بیلیارد، بهتر است رنگ‌های تیره و سنگین روی دیوار کار شوند تا یادآور سبک دکوراسیون کلاسیک باشد. در مقابل اتاق بازی کودکان بهتر است با کاغذ دیواری روشن یا طرح‌های جذاب کودکانه روی یک دیوار پوشیده شوند.

الگوی نصب به تفکیک وسعت فضا

  1. الگوی نصب برای سالن بزرگ: اگر سالن مورد نظر شما وسعت زیادی دارد، می‌توانید حتی هر دیوار را با یک طرح کاغذ دیواری بپوشانید اما در این دیوارها باید از یک الگوی زیبا  پیروی کنید.  مقلا دو دیوار روبه‌رو شبیه هم باشند. یا دو طرح شبیه یا مکمل را روی یک دیوار پهناور، به صورت متناوب کار کنید.
  2. الگوی نصب برای سالن کوچک: در سالن‌های کوچک یک دیوار روبه‌روی ورودی را با طرحی جذاب بپوشانید و دیوارهای دیگر را با رنگی که در زمینه طرح اصلی کار شده است، کاغذ دیواری کنید. معمارنما در این زمینه الگوهای جذابی دارد که می‌توانید، نگاهی به آنها بیاندازید.

کاغذ دیواری طرح جدید برای هتل‌ها

در هتل‌ها مدل کاغذ دیواری جدید، زمانی انتخاب می‌شود که بخواهند دکوراسیون کلی اتاق‌ها یا لابی را عوض کنند. بسته به این‌که سالن لابی، رستوران، بیلیارد، اتاق‌ها یا راهروها را بخواهیم کاغذ دیواری کنیم، باید از طرح‌های مختلف ایده بگیریم. مثلا در:

  • راهروها: برای ایجاد تم کلاسیک یا مدرن ازطرح‌های گل‌دار یا راه‌راه‌، به صورت تکرار شونده با ترکیب مدل کاغذ دیواری ساده استفاده ‌می‌شود.
  • اتاق خواب: از طرح‌های گل‌دار روشن یا رنگ‌های کبود مثل بنفش یا سورمه‌ای می‌توان برای القای حس آرامش استفاده کرد. الگوی نصب هم بهتر است ساده باشد و روی دیوار تلویزیون یا دیوار پشت تاج تخت، طرح اصلی را کار کرد.
  • لابی: به سبک  دکوراسیون هتل دقت می‌شود و از مدل‌ کاغذ دیواری جدید مدرن یا کلاسیک یا الگوهای تکرارشونده روی دیوارها، فضا را پر می‌کنند. بهتر است در لابی تمام دیوارها طرح‌های جذاب داشته باشند.
  • سالن بیلیارد یا رستوران: در سالن بیلیارد هتل یا رستوران، عموما فضا بزرگ است و باید تمی یکنواخت در آن رعایت شود. بهتر است از طرح‌های ریز به کار نرود تا ابهت سالن، در نظر بیننده حفظ شود.

همه دیوارها را کاغذ دیواری بزنیم؟

بستگی دارد که چه ایده از سبک دکوراسیون و مدل چیدمان اثاثیه مد نظرتان است. انواع مدل کاغذ دیواری جدید کلی ایده به شما می‌دهند. اگر بخواهید تمام خانه را کاغذ دیواری کنید، انگار نمای خانه مرتب‌تر به نظر می‌‌رسد، آن یکپارچگی زیبایی که در هتل‌ها هست را به یاد بیاورید، وقتی دیوار فقط نقاشی شده باشد، انگار لباس به تن دیوار نیست و خانه لخت است اما وجود کاغذ دیواری انگار یک استایل انحصاری به منزل شما می‌بخشد. با این حال در آپارتمان‌های کوچک طرح‌های شلوغ را روی تمام دیوارها کار نکنید.

مدلهای کاغذ دیواری جدید برای منزل

هنگام انتخاب مدل جدید کاغذ دیواری برای منزل، اول ببینید که سبک دکوراسیون شما مدرن است یا کلاسیک. بسته به نوع سبک طرح‌ها به ترتیب ساده یا پرجزئیات‌اند.

 

منبع: چیدانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *