فراخوان ارسال آثار به دبیرخانه‌ی دائمی کتاب سال معماری معاصر ایران (۱۳۹۹)

معماران و فرهیختگان گرامی

فراخوان سومین کتاب سال معماری معاصر ایران در حالی منتشر می شود که دو مجلد پیشین آن توانست با معرفی طیف وسیع و حرفه‌­ای از معماران خوش فکر، توانمند، خلاق و همچنین پروژه­‌های کمتر شناخته شده ولی تاثیرگزار و جریان ساز در زمینه، شهر و جغرافیای منطقه‌­ی فعالیت خود با وسعت ایران عزیز، اثری ماندگار، مستند و مکتوب و با کیفیت بسیار بالا برای معماری معاصر ایران و آیندگان به ثبت برساند.

باید خاطر نشان سازیم این کتاب شاهکارهای معماری معاصر ایران نیست، بلکه مجموعه­‌ای از اتفاقات خوب و تاثیرگزار برای معماری و عموم مردم ایران است. این کتاب گزارشی است از تلاش‌­های قابل تقدیر معماران عزیز کشور برای ارتقا و هرچه بالاتر بردن سطح فرهنگ، زندگی، آسایش، رفاه، امید و … مردم خوب این سرزمین .

کتاب سال معماری معاصر ایران، گزارشی است از پروژه‌های معماری، مرمت و احیا، شهرسازی، طراحی داخلی، هنر، کانسپت

* این کتاب به معرفی قریب یکصد پروژه‌ی برتر کشور در ۷ بخش ذیل می‌پردازد:

 1. معماری
 2. شهرسازی و منظر
 3. طراحی داخلی و بازسازی
 4. مرمت و احیا
 5. کانسپت
 6. هنر
 7. فن‌آوری و مبلمان

از این مجلد سعی خواهد شد به آثار  معماران ایرانی که در سطح جهانی و بین الملل به فعالیت مشغول هستند نیز پرداخته شود، همچنین بخشی از کتاب نیز به معرفی آثار طراحی و اجراشده‌ی غیرمعماری معماران، شامل مبلمان، نورپردازی، نقاشی و مجسمه‌سازی اختصاص خواهد داشت.

* کتاب سال معماری معاصر ایران مشخصاً بصورت سالانه منتشر خواهد شد. با توجه به درخواست ها و پیشنهادات رسیده، در جلدسوم( ۱۳۹۹) کتاب سال نیز قصد داریم آن دسته از برترین آثار کشور را که از سال‌های  1383 به بعد «طراحی» و یا «اجرای» آنها به پایان رسیده است را منتشر نماییم.

* تکمیل ساخت پروژه یا عدم تکمیل آن در این بین الزامی نیست. کتاب شامل بخش‌های آثار اجرا شده و طرح‌های اجرا نشده( کانسپت) است. معرفی آثار توسط دیگر رسانه‌ها یا مسابقات در انتخاب یا رد آثار اثری ندارد.

* در حالت پایه‌ای، برای تمامی آثار منتخب و مورد تایید دبیرخانه‌ی دائمی کتاب سال، حداقل ۴ صفحه در نظر گرفته شده است که ۲ صفحه‌‌ی آن بصورت رایگان برعهده‌ی هنرمعماری و هزینه‌ی صفحات دیگربرعهده‌ی دفاتر معماری و معماران گرامی خواهد بود.

* آثار ابتدا به ساکن بر اساس دسته بندی بند نخست و سپس در هر دسته براساس حروف الفبای نام معمار اصلی اثر چاپ خواهند شد.

* تدوین، صفحه‌آرایی و طی فرایندهای قانونی چاپ این کتاب کاملاً بر عهده‌‌ی هنرمعماری است.

* بعد از صفحه آرایی و گرافیک صفحه هات ،pdf  مربوط به هر اثر جهت چک نهایی به دفتر معماران گرامی  ارسال خواهد شد. هدف، رفع اشکالات علمی، فنی و شناسنامه‌ای و نه گرافیک اثر خواهد بود.

طریقه‌ی ارسال آثار :

لطفا اثر خود را بصورت یک فایل pdf سبک با تصاویر و اسناد فنی ( پلان، مقاطع، دیاگرام‌ها و …) پایین صفحه ارسال نمایید تا پس از بررسی و تایید هیئت تحریریه‌ی جهت هماهنگی‌های لازم با شما تماس گرفته شود.

مشخصات محتوایی و فنی کتاب:

 • قطع رحلی بزرگ به ابعاد ۳۲ در ۲۳ سانتی متر
 • کاغذ گلاسه‌
 • جلد سخت
 • قاب چوبی‌
 • چاپ و تحویل تا قبل از نوروز ۱۴۰۰

 آخرین زمان ارسال آثار تا تاریخ  1399/9/5 می‌باشد.

به ازای حضور هر اثر به هر دفتر معماری یک جلد بصورت رایگان اهدا خواهد شد و در صورت تمایل و درخوات تعدا بیشتر با تخفیف ویژه تقدیم خواهد گردید.

جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر در مورد ارسال آثار، هزینه ها و انعقاد قرارداد  با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

۸۸۳۴۲۹۶۰

۸۸۳۴۲۹۶۱

۰۹۱۲۳۴۴۶۸۷۰   شهریار خانی زاد ، مدیر مسئول انتشارات هنر معماری

منبع : aoapedia.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *