طراحی و دیزاین منزل مدرن

در این بخش با معرفی نمونه ای پروژه ی طراحی و دیزاین منزل با سبک مدرن همراه کاربران عزیز و گرامی هستیم. این پروژه شامل طراحی و بازسازی یک واحد آپارتمان با متراژ ۹۶ مترمربع می باشد که در طبقه ی آخر یک آسمان خراش در شهر کی اف اکراین قرار گرفته است. پنجره های این آپارتمان رو چشم انداز رودخانه دنیپرو، جایی که از فناوری های ساختمانی باستان استفاده شده، باز می شود. موقعیت قرارگیری این پروژه باعث شد تا از معماری بومی (Mazanka) منطقه در بازسازی آن استفاده نمایند. به زبان اکراینی (Mazanka) به معنای یک خانه کوچک روستایی ساخته شده از چوب، خاک رس و نی می باشد. این اصلاح از واژه ی Matazy (پوشاندن چیزی با لایه ای از خاک رس) برگرفته شده است. در طراحی و بازسازی این پروژه طراحان با معماری گذشته در قالب مدرن ارتباط برقرار می کنند و نتیجه آن گامی به سوی اصالت طراحی مدرن اوکراینی و فرهنگ اوکراینی آنگونه که هست شد.

در طراحی و دیزاین منزل حاضر عناصر و مبلمان بومی همراه با مصالح و متریال طبیعی و فن آوری های مدرن، به طور هماهنگ با هم ترکیب شده اند و طراحی به طرز پیشرفته ای بر خاص بودن فضا تاکید می کند. در بازسازی این پروژه برای طراحان علاوه بر ایجاد فضای داخلی که با این شرایط مطابقت داشته باشد، رضایت و علاقه ی فردی کارفرما نیز مورد توجه قرار گرفت.

در مرحله ی اول، طراحان یک فضای باز اما دارای مضمون موضوعی برای کارهای روزمره مورد علاقه کارفرما طراحی کردند: یوگا، رقص، آشپزی. بنابراین آن ها آشپزخانه، اتاق نشیمن و بالکن را با هم ترکیب کردند، اما به دلیل بافت و متریال مختلف، یک تقسیم موضوعی نسبتاً واضح را ارائه دادند. آشپزخانه در منطقه مرکزی آپارتمان واقع شده است. کابینت های آجدار حسی ریتیمک به فضا می افزاید. جزیره آشپزخانه ی گرانیتی لامپ های کوزه ای را که با تغییر شکل جلب توجه می کند، متعادل می کند.

خطوط به کار رفته در طراحی آشپزخانه نرم و سیال است. فضای نشیمن تقریباً شبیه به یک قطعه هنری است. این مکعب با گچ تزئین شده است که سطح کلبه های سفالی باستانی را تکرار می کند. دیواره ها با یک محلول مخصوص خاک رس پوشانده می شوند تا حجم مورد نظر را بدست آورند. این تسکین توسط خود این عنصر ایجاد شده است: هنگام خشک شدن، مواد ترک خورده و الگوهای منحصر به فردی را تشکیل داده اند. نورپردازی در این پروژه به طور انحصاری توسط طراحان انجام پذیرفته است. لوسترهای به کار رفته در بخش های مختلف همگی به صورت دست ساز بوده و توسط هنرمندان بومی منطقه طراحی شده است. به طور کلی، تمام روشنایی های آپارتمان، به جز موارد فنی، توسط استودیو ایجاد شده است. بالای منطقه غذاخوری، چراغ تاک دست ساز قرار دارد.

این کار در فرهنگ منطقه نیز رواج داشته، اما اکنون چندین ماه طول کشید تا طراحان بتوانند استادی را پیدا کرده که بتواند اثری با چنین پیچیدگی خلق کند. بالای جزیره آشپزخانه، مجموعه ای از چهار لامپ کوزه وجود دارد که به طور خاص برای این آپارتمان ایجاد شده اند. فضای اتاق خواب نیز باز است و به سرویس بهداشتی متصل است. آنها توسط درهای شفاف تقسیم می شوند. رنگ و بافت اتاق نشیمن در محل خواب ماندگار است اما عملکرد متفاوتی دارد.

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

منبع :

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *