طراحی ویلای کوچک زاده (تهراندشت)، گروه معماری آوگون

طراحی و معماری ویلای کوچک زاده

معماران مسئول: احسان مروی، محمد صالحی

موقعیت: کرج، تهراندشت، سرخاب

تیم طراحی: سپیده پورصالح، فائزه میرزایی، مهتاب باقری، مهتاب قادری، ژینا رشیدزاده

مساحت: ۲۵۰ مترمربع

سال:  ۱۳۹۷

شرح پروژه

پروژه ی حاضر با متراژ ۲۵۰ مترمربع در منطقه سرخاب تهران دشت قرار گرفته است. “یو استخر وسط” نامی است که کارفرمای محترم پروژه بعد از طراحی و ساخت آن برایش انتخاب کرد. “عامه پسند بودن” یکی از خواسته های اصلی کارفرما از طراحان در طی طراحی و ساخت پروژه بود، زیرا این ویلا قرار بود تا جهت فروش طراحی و ساخته شود.

سبک معماری و طراحی داخلی

با توجه خواسته ها و نیازهای کارفرما، طراحان ویلایی یک طبقه با ترکیب دو سبک مدرن و صنعتی طراحی کردند. اگر به تصاویر زیر دقت کنید به وضوح حضور این دو سبک را در معماری و طراحی داخلی بنا خواهید دید. استفاده از آجر به صورت اکسپوز، طراحی خطوط صاف و رنگ های روشن و طرح ساده، معرف کاربرد سبک صنعتی و مدرن در پروژه می باشد.

فرم U مانند ساختمان اطراف استخر

فرم بنای اصلی ویلا به صورت U شکل می باشد که استخر موجود در محوطه ی ویلا را در بر گرفته بود. استفاده از متریال ساده و مقرون به صرفه چون سیمان سفید و آجر تیره در ترکیب با طیف آبی رنگ موجود در استخر جلوه ای متفاوت به مجموعه ی ویلا و محوطه آن بخشیده است.

دستیابی به هدف اصلی طراحی که عامه پسند بودن و سادگی در فرم می باشد، موجب ساخت چندین ویلا با این طرح بود که با توجه به خواسته های کارفرمایان تغییراتی جزئی در آن ها اعمال شد.

طراحی و ساخت ویلا در سرخاب تهراندشت

منطقه ی سرخاب یکی از مناطق خوش آب و هوایی است که در چند سال اخیر ساخت ویلا در آن جا افزایش یافته است. آب و هوای خوب، وجود باغ های فراوان میره، نزدیک بودن این منطقه به تهران و کرج و همچنین دسترسی آسان به این منطقه موجب که به قطب ساخت ویلا در سال های اخیر تبدیل شود. 

تصاویر طراحی پروژه

منبع :

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *