طراحی داخلی متفاوت و منحصر به فرد فروشگاه محصولات چرمی

فروشگاه محصولات چرمی SUREN از اولین فروشگاه های مرتبط با مد در Wudaokou چین است که صاحب و موسسین این فروشگاه زوجی فارغ التحصیل از آکادمی هنر و صنایع دستی بوده اند که علاقه و اشتیاق زیادی برای ساخت انواع چیزها با چرم داشتند و این علاقه منجر به تاسیس فروشگاهی برای فروش محصولات  چرمی و کارهای دستی آنان شد. از زمان تأسیس SUREN در سال ۱۹۹۳ تا به امروز ، همواره پایداری و اصالت صنایع دستی  چرمی در این فروشگاه حفظ شده است.

این فروشگاه خرده فروشی در طبقه همکف یک ساختمان مسکونی واقع شده است. اگرچه مساحت ۱۵۰ متر مربع را در بر می گیرد ، اما در سه طبقه و به صورت لایه ای طراحی شده است طبقه همکف ، طبقه زیرین و طبقه بالای همکف!

 

 

 

 

حدود یک چهارم فضای موجود شامل پله ها و راهروهای ارتباط دهنده است. قبل از بازسازی ، بیشتر مشتریان تمایلی به رفتن به طبقه بالا یا طبقه پایین یا استفاده از پله در فضا نداشتند و فقط در اطراف ورودی گردش می کردند. بنابراین معماران با طراحی نمای اصلی فروشگاه و باز شدن به سمت داخل ساختمان همینطور قرار دادن فضاهایی باز روبه خیابان باعث شدند تا پله ها و راهروها به خیابان های شهر امتداد یابند و منتهی شوند.

 

 

پس از طبقه بندی منطقی محصولات چرمی SUREN ، با تفکری پیچیده هویت ویژه ای به فضا افزوده شد از آن جا که کالاهای چرمی مانند کارت ویزیت شخصی هستند قطعا  آنها نیاز به ویژگی هایی دارند که معرف این ویژگی ها و هویت اصلی ان ها باشند.
دیوار سبز در راهروی ورودی به طبقه سوم فروشگاه و یا طرح تخته سیاه بر روی دیوار ها و یادداشت ایده ها و نوشته ها روی دیوار  همینطور نرمی منحنی ها و قوس های به کار رفته در فضا، نوع چیدمان و مبلمان مورد استفاده و قفسه بندی تنها مواردی از ویژگی های منحصر به فرد در فروشگاه است .

 

بنابراین طراحی فضا به منظور ایجاد مکانی پیچیده برای شکل گیری تصاویر جدید از فروشگاه در ذهن کاربران خلق شد البته اگرچه بسیاری از ایده های طراحی کاملاً عملی نشده اند. اما منجر به طراحی یک فروشگاه چرم غیر متعارف گردید که با سبکی هنری و زیبا مخاطبین زیادی را جذب و محصولات را در محیطی در خور و شایسته به نمایش می گذارد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *