صندلی D اثر ناصر بتوئی و وحید زلفی

صندلی D اثر ناصر بتوئی و وحید زلفی

در نظر ما انسان ها داشتن ” آسایش ” بستگی به کاری دارد که انجام می دهیم و مدت آن کار و عوامل ضمنی دیگری نظیر کیفیت نور ، حتأ وضعیت ذهن ، در بعضی مواقع ، میزان کارایی مبلمان بستگی دارد به کاربرد صحیح آن و در واقع ، آگاهی ما از نحوه کاربرد آن .
مبلمان – بسته به طرح خود – می تواند به طریقی واقعی و عینی بدن انسان را در وضعیت راحتی قرار داده و یا راحتی را از آن صلب کند . اگر یک صندلی راحت نباشد و یا اندازه آن خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد ، خود متوجه خواهیم شد ؛ چرا که بدن ما در برابر این که آیا هر جزیی از مبلمان برای کاربرد مورد نظر خود مناسب هست یا خیر ، از خود عکس العمل معینی نشان می دهد . روی همین اصل باید گفت عوامل انسانی تاثیر عمده ای بر شکل ، اندازه و مقیاس مبلمان یک فضا دارند . یک طراح داخلی باید مبلمان مورد نیاز ما را به گونه ای طرح ریزی کند که با ابعاد بدن ما و همچنین ماهیت  کاری را که می خواهیم انجام دهیم ، سازگاری داشته باشد و مانعی بر سر راه ما ایجاد نکند تا بتوانیم به خوبی از عهده انجام وظایفمان بر آییم .
صندلی ( دی – D  ) که از جمله صندلی های راحتی به شمار می آید به گونه ای است که هم به صورت تکی در فضا هویت پیدا می کند و هم این قابلیت را دارد که به شکل چند تایی در کنار هم فضایی صمیمانه را ایجاد کند .
روکش آن که از تنیده شدن نخ های پنبه ای ، تهیه شده در هنگام نشستن احساس راحتی خاصی به فرد القا می کند و دقت در ابعاد و اندازه آن در طراحی این احساس را در هنگام استفاده کامل تر می کند .
مواد و مصالح به کار رفته در این صندلی که لوله فولادی پرداخت شده و نخ پنبه ای بافته شده می باشد به کمک طراح آمده تا از خطوطی ساده به طرحی جامع برسد و در نتیجه منجر به خلق اثری گردد که در کنار مصالح مدرن سادگی و زیبایی را در کنار هم بیان کند.

منبع : @aoapedia.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *