زیباترین کاخ های سلطنتی جهان را بشناسید؛ از باکینگهام تا گلستان!(۲)

قصر هافبرگ، اتریش

این قصر از سال ۱۲۷۹، محل اقامت قدرتمندترین اشخاص اتریش، مثل پادشاهان سلسله هابزبرگ بوده و اکنون، نشان دهنده رد پای زندگی روزمره آن هاست و خاطراتشان را به نمایش می گذارد.

 

شهر ممنوعه، چین

شهر ممنوعه به شهری قدیمی در پکن، پایتخت چین گفته می شود. طبق یک روایت، این شهر، گسترده ترین مجموعه معماری چوبی دنیاست و چیزی در حدود ۹۹۹۹۵ اتاق را شامل می شود. شاید برایتان سوال پیش آید که چرا تعداد اتاق ها ۵ عدد از ۱۰ هزار کم تر است. علت، این است که تعداد اتاق های محل اقامت امپراتورهای چین به خاطر خویشتنداری آن ها نباید از تعداد اتاق های امپراتور آسمانی (۱۰ هزار) بیش تر باشد.

 

کاخ ورسای، فرانسه

ورسای به مجموعه کاخ هایی در شهر ورسای گفته می شود که در نزدیکی پاریش قرار دارد و بزرگ ترین کاخ سلطنتی جهان است. این کاخ، یکی از میراث های جهانی انتخاب شده از طرف یونسکو می باشد.

کاخ گلستان، ایران

و اما کاخ گلستان که در کشور خودمان ایران و در میدان ارگ تهران واقع است، در طی زمان های مختلف ساخته شده و در اجلاس سی و هفتم کمیته میراث جهانی یونسکو، جزو فهرست آثار جهانی قرار گرفت. کاخ گلستان، فضایی است از ارگ سلطنتی تاریخی و آثار هنری آن، الهام بخش بسیاری از هنرمندان معاصر این مرز و بوم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *